2116/​501

Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)

“Intelligent pussy”, 2005. Sign. Hornsleth 2005. Akryl på lærred bearbejdet med kniv. Ridser og huller som en del af værket. 120×120. Uindrammet.

Proveniens: Hoffmann Kunsthandel, Sønderborg.

Original stand.

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK

32.000 DKK
(Autobud) 30.000 DKK
29.000 DKK
(Autobud) 28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK