1342/867
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 601”. Armstol af bøg betrukket i sæde med sort Hallingdal uld. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud