1420/146
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af Kong Frederik VI i rød uniformsjakke. Usigneret. Olie på træ. 20×15,5.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 12. maj 2014
Vurdering
Hammerslag