1341/190
Jan Frans van Bloemen (l'Orizzonte), tilskrevet (f. Antwerpen 1662, d. Rom 1749)
Landskab med to fårehyrder. Usigneret. Olie på lærred. 107×146.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Krakeleringer samt afskalninger. Aldersslitage.
Ældre malerier og møbler, 7. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag