1314/139
Stort svensk bogskab af nøddetræ, med front hvori to døre og seks skuffer. 19. årh.s slutning. H. 250. B. 125. D. 50.
Brugsslitage samt to manglende trælister i venstre dør.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2013
Vurdering
Hammerslag