1314/​139

Stort svensk bogskab af nøddetræ, med front hvori to døre og seks skuffer. 19. årh.s slutning. H. 250. B. 125. D. 50.

Brugsslitage samt to manglende trælister i venstre dør.

Ældre malerier og møbler, 1. april 2013

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK