Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
Parti fra Skjoldnæsholm. Sign. P. Raadsig Skjoldnesholm 1862. 38×55.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 647, 1998 nr. 250.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. august 2023