2450/111
Samling schlesiske/böhmiske vinglas med længdefacetteret let konisk cuppa og forgyldt mundrand, balusterformet stilk på rundt fodstykke. 18/19. årh. Variende højder 15–16 cm. (24)
Proveniens: Dansk privatsamling
Aldersrelaterede spor.
Vurdering