849/873
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Hest. Sign. Trampedach 2005. Olie og mixed media på papir monteret på lærred. 33×50.
Proveniens: Gallerie Trampedach, Hillerød. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier og skulpturer, 17. juni 2014
Vurdering
Hammerslag