1803/1512
Fransk terrin, fad, tallerken og to skåle af fajance, dekorerede i pink. Strasbourg. 19.-20. årh. Terrin H. 20. L. 30. Diam. 20–34. (5)
Terrin med gennemgående revne og mindre kanthak, glasur afslag på hank. Skåle med gennemgående revne, kanthak og glasurafslag. Fad med krakeleringer.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag