1904/1641
Dobbeltkapslet herrelommeur af 14 kt. guld. Støvkapsel af guld. Værk stemplet 1795484. 20. årh.s første halvdel. Diam. 4,8. Vægt ca. 63 gr.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud