2050/8541
Rund russisk ikon med fremstilling af Skt. Mathæus (en af de fire evangelister). Tempera på træpanel. 19. årh. Diam 22,5.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag