2050/​8541

Rund russisk ikon med fremstilling af Skt. Mathæus (en af de fire evangelister). Tempera på træpanel. 19. årh. Diam 22,5.

Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK