2016/285
Diverse dele serveringsbestik, strø- og saltskeer af sølv og sterlingsølv. 19.-20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 765 gr. (38)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis med mindre defekter, nogle saltskeer kraftigt anløbne. Delvis med graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag