Rund kinesisk plakette af cloisonne dekoreret med poesi og et træ, monteret i rigt udskåret ramme af hardwood med forgyldt hængsel. 20. årh. Diam. 55/63 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 2. juni 2017