2414/177
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
Scene efter en komedie af Ludvig Holberg. Sign. Ludvig Jacobsen. Betegnet på bagsiden 11 juni. Olie på lærred. 90×113.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger. Retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag