1341/1748
Isspand og istang af sterlingsølv. Vægt ca. 275 gr. Samt et par tre-armede lysestager af sterlingsølv, udfyldte. Thailand, 20. årh. Lysestager H. 26,5. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 10. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag