2427/​674

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Le Chat Qui Rit”. Sign. Jorn 53/70, 94/100. Trykt hos Jens Christian Sørensen & Co. København. Litografi i farver. Bladstørrelse 56,5×66. Uindrammet.

Litteratur: Van de Loo 110.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

806575 (Autobud) 4.600 DKK
246527 4.400 DKK
806575 4.200 DKK
576 4.000 DKK