2427/​674

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Le Chat Qui Rit”. Sign. Jorn 53/70, 94/100. Trykt hos Jens Christian Sørensen & Co. København. Litografi i farver. Bladstørrelse 56,5×66. Uindrammet.

Litteratur: Van de Loo 110.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

15 bud

922358 9.500 DKK
1048667 9.000 DKK
922358 (Autobud) 8.500 DKK
1048667 8.000 DKK
922358 (Autobud) 7.500 DKK
1048667 7.000 DKK
922358 6.500 DKK
806575 (Autobud) 6.000 DKK
922358 6.000 DKK
806575 (Autobud) 5.500 DKK
56150 5.000 DKK
806575 (Autobud) 4.600 DKK
246527 4.400 DKK
806575 4.200 DKK
576 4.000 DKK