2045/​433

Kinesisk spejl af rigt udskåret og delvist forgyldt træ. 20. årh.s begyndelse. H. 51. B. 140.

Af nuværende ejers familie hjembragt fra Shanghai omkring 1930.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
1.500 DKK