2045/433
Kinesisk spejl af rigt udskåret og delvist forgyldt træ. 20. årh.s begyndelse. H. 51. B. 140.
Af nuværende ejers familie hjembragt fra Shanghai omkring 1930.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag