C. W. Eckersberg, efter, 19. årh.
Profilportræt af Frederik VI. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. Lysmål 36,5×27.
Krakeleringer. Enkelte retoucheringer/reparationer. Behov for rensning.
1105935 | ||
998214 | ||
1105935 |