2034/115
Siebe Johannes Ten Cate (f. Sneek 1858, d. Paris 1908)
Parti fra Dordrecht. Sign. Ten Kate Dordrecht 1902. Olie på lærred. 38×47.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud