1927/8
Et par armstole af mahogni, prydet med skæringer, i form af sfinkser og akantus, forben med messinghjul. Antageligt udført hos Georg Kofoed Møbeletablissement. 20. årh. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Betræk med enkelte pletter.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag