2009/825
Fransk design
Bordlampe med stel af messing, skærm og stamme beklædt med sort skind. 1950'erne. H. 25.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag