2449/582
Dansk snedkermester
Armstol med stel af bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret naturskind. Udført 1930–1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med defekter. Løse samlinger. Hak.
Vurdering