Foto endnu ikke klar
893/566
Ingálvur av Reyni (f. Tórshavn 1920, d. s.st. 2005)
Ingálvur av Reyni: Parti fra Akraberg på Suderø, Færøerne. Sign. Ing. av Reyni 1974. Olie på lærred. 70×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag