2009/​122

Frederik VII sofa af nøddetræ, udskåret med spoler og bladværk. Danmark. Ca. 1870. L. 155.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag