1512/1033
Smaragd- og diamantring samt et par -ørestikker af guld prydet med facetslebne smaragder flankeret af brillantslebne diamanter. Ringstr. 52,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ring mangler en diamant.
Smykker, 18. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
29 bud