2150/278
Kinesisk flaskevase af porcelæn, dekoreret med flambéglasur. Jingdezhen mærke. 20. årh. H. 13,5.
Hårrevne under bund og på side. Glasurboble sprunget. Overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag