2041/956
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. Rob. Jacobsen, 11/24, 13/24, 15/24 og 17/24. Fire identiske litografier. Bladstørrelse 76×55. Uindrammede. (4)
Det ene blad med let gulning.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud