2039/14
Napoleon III kabinetskab af eboniseret træ, indlagt med messing, elfenben og perlemor, plade af hvidbroget marmor, front med låge. 19. årh. H. 110. B. 87. D. 43.
Brugsslitage. Flere løse og manglende messinglister. Krakelering. Lakskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag