12043/70
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Studie af træstamme. Usign. Stemplet på bagsiden malet af Wenzel Tornøe. Lysmål 25×20. Rammemål 36×31.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag