12043/​70

Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)

Studie af træstamme. Usign. Stemplet på bagsiden malet af Wenzel Tornøe. Lysmål 25×20. Rammemål 36×31.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

500 kr.

500 kr.