Hugo Larsen (f. København 1875, d. sst. 1950)
Portræt af en kvinde med hat og rævecape. Sign. Hugo Larsen 1909. Olie på lærred. 81,5×69.
Udstillingsetiketter på blændrammen.
Retoucheringer. Større krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021