900/377
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)
Opstilling med appelsiner i en turkis skål, 1940'erne. Sign. på bagsiden V.L. Olie på lærred. 65×48.
Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet af nuværende ejers fader i 1950erne.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag