1812/65
Paul Cézanne, efter 20. årh.s begyndelse
Opstilling med blomster og frugt. Usigneret. Olie på plade. 54×73.
På bagsiden etiket betegnet Oscar Moll 1875–1947 “Stilleben mit Ingwertopf”.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag