2120/230
Otto Haslund (f. København 1842, d. Koldby, Thy 1917)
En lille vogterpige. Sign. Otto H. 1885. Pen og vandfarve på papir. Lysmål 29,5×41.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 688, 2000 nr. 1892.
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag