2423/732
Dansk møbeldesign
Par sofaborde med plader af palisander, ben af forkromet stål. 1950–60'erne. Udført og mærket for Lysberg, Hansen & Therp. H. 44. L. 101. B. 60. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Overfladiske rustpletter på ben.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag