2108/1039
Hjørnesofa bestående af fem moduler betrukket med bordeuax uld. Udført hos Erik Jørgensen. L. 245. B. 260.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Originale og højere uoriginale ben og samlebeslag medfølger.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud