2045/134
Engelsk skriveskrin af nøddetræ, rigt indlagt med parketteri og perlemor. 19. årh.s slutning. H. 18. L. 50. B. 25.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revne i inderplade. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag