2125/​9023

Fontæne/springvand af hvidbroget marmor. Korpus udhugget med kurtiserende par. Danmark, 20. årh.s begyndelse. H. 68. Diam. 73.

Proveniens: Herregården Anneberg.

Brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag