2125/9023
Fontæne/springvand af hvidbroget marmor. Korpus udhugget med kurtiserende par. Danmark, 20. årh.s begyndelse. H. 68. Diam. 73.
Proveniens: Herregården Anneberg.
Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag