2044/​115

Henry Maurice Page (, virksom 1878-1890, engelsk maler)

En fisker i sin båd ved bredden af en sø i Sussex. Sign. Maurice Page. Olie på malepap. 20×30.

Minimal retouchering. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK