2044/115
Henry Maurice Page (, virksom 1878-1890, engelsk maler)
En fisker i sin båd ved bredden af en sø i Sussex. Sign. Maurice Page. Olie på malepap. 20×30.
Minimal retouchering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag