904/360
Bryllupsmedaille u. år (ca. 1697), usigneret sølvmedaille udført af Anton Meybusch til det tysktalende marked, Kold 159, 51 mm, 57,7 g, pudset - særdeles sjælden udgave af en af tidens populære “klukhønemedailler”
Kvalitet
1+-1
Seller informs: I ordet und mangler noget ved u’et
Mønter og medaljer, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud