904/360
Bryllupsmedaille u. år (ca. 1697), usigneret sølvmedaille udført af Anton Meybusch til det tysktalende marked, Kold 159, 51 mm, 57,7 g, pudset - særdeles sjælden udgave af en af tidens populære “klukhønemedailler”
Quality
VF-F
Condition
Seller informs: I ordet und mangler noget ved u’et
Auction
Coin & medals, 2 November 2021
Category
Estimate
Sold
Price realised
21 bids
When | Bidder | Bid |