12143/219
Fredrik A. Kayser (f. 1924, d. 1968)
Tre armstole med stel af formbøjet bejdset træ, løse hynder betrukket med læder. Designet 1966. Vatne Stolefabrik. H. 74. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter. En knap faldet af, denne medfølger løst.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag