1920/​1705

Vaser af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 14–17. (5)

Nr. 457/35, 460/3582, 355/3033, 457/3060 og 457/2491.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Vase nr. 457/35 med revne og reparation i top.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK