1920/1705
Vaser af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 14–17. (5)
Nr. 457/35, 460/3582, 355/3033, 457/3060 og 457/2491.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Vase nr. 457/35 med revne og reparation i top.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag