905/112
Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861)
Italiensk landskab. Sign. E. M., samt utydeligt dateret. Olie på papir monteret på lærred monteret på malepap. 40×56.
Rettelse 24/11 2021: Olie på papir monteret på lærred monteret på malepap.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag