2043/641
Eigil Wendt (f. København 1922, Danmark,1946-)
“Detaille”, 1948. Sign. Eigil Wendt. Olie på lærred. 38×46.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud