2125/706
Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Komposition. Sign. WiigH. Skulptur af patineret gips. H. 23.
Mindre ridser og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag