1743/13
Helga Ancher (f. Skagen 1883, d. sst. 1964)
Ved spinderokken. Sign. monogram. Olie på lærred. 50×35.
Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 23. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag