2427/​179

Russisk ikon med fremstilling af Skt. Mark. Tempera på træpanel. 18. årh. 40×34 cm.

Enkelte reparationer/retoucheringer og afskalninger samt flere krakeleringer.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

10 bud

1151322 (Autobud) 4.800 DKK
1141161 4.600 DKK
1151322 (Autobud) 4.400 DKK
1141161 4.200 DKK
1151322 (Autobud) 4.000 DKK
1141161 3.800 DKK
1151322 3.600 DKK
1141161 3.400 DKK
893321 3.200 DKK
1141161 3.000 DKK